Kontakt Mylan

Mylan ApS
Arne Jacobsens Alle 7, 5.
2300 København S, Danmark

Telefon 28116932


Her er vi

Spørg om vej

COUNTRY MANAGER

Jan Ulrik Stevnsborg – Country Manager Denmark & Iceland
Tlf: +45 39 77 00 89
jan.stevnsborg@mylan.com


FINANCE MANAGER

Kurt Glud - Head of Finance
Tlf: +45 28 60 43 80
kurt.glud@mylan.com


HUMAN RESOURCES

Mette Bjørnberg Pedersen - HR Manager, Nordics (DK, NO & FIN)
Mobil: +45 40 79 22 79

mette.pedersen@mylan.com


MARKETING

Sune Faurschou Isaksen - Head of Marketing
Mobil: +45 26 80 12 20
sune.faurschou@mylan.com

TENDER SALES 

Claus Hemmingsen – Key Account Manager
Mobil: +45 26 80 16 90
claus.hemmingsen@mylan.com


SUPPLY CHAIN
Stina Vejlskov Nielsen - Head of Supply Chain

Mobil: +45 20 87 78 20

stina.nielsen@mylan.com



REGULATORY AFFAIRS

Tanja Neubert Rasmussen – Head of Regulatory Affairs
Mobil: +45 20 78 84 44
tanja.rasmussen@mylan.com


OTC & Retail

Martin Bjerre – Head of OTC & Retail
Mobil: +45 50 84 40 60
martin.bjerre@mylan.com



Senest opdateret  08-05-2018